Aktualności

BIAŁY POMIDOR GREAT WHITE STARA ODMIANA NASIONA

Pomidor Great White

(Lycopersicon esculentum)

Great White to odmiana befsztykowa charakteryzująca się dużymi(o wadze do 460 gramów), ciężkimi owocami i gęstą, mięsistą konsystencją.

uważana za najlepszą w smakują i największą z białych odmian pomidorów.

Dojrzałe pomidory w kolorze kremowym mają zazwyczaj żółtawy odcień na końcu owocu i bladożółty, mięsisty miąższ wewnątrz. Sprawdź ich dojrzałość delikatnie je naciskając, ponieważ po osiągnięciu dojrzałości miąższ powinien nieco ugiąć się pod naciskiem. Pomidory mają bardzo mało nasion i niską kwasowość, są znane jako jedna z najsmaczniejszych odmian ze względu na ich cudownie słodki melonowaty smak z nutami guawy. Rośliny są niezwykle wydajne, a także niezwykle odporne, ponieważ mają dużą ilość liści, które chronią owoce przed oparzeniem słonecznym. Great White to doskonała odmiana pomidora do uprawy w gorącym klimacie, ponieważ jest odporna na suszę i pęknięcia.

W 1987 roku starsza kobieta wysłała kolekcję pomarańczowo-żółtych pomidorów do firmy Gleckler Seed Company w celach próbnych. Gleckler wyhodował nasiona, a jedna roślina niespodziewanie wydała białe owoce pomidora befsztykowego, najprawdopodobniej w wyniku mutacji genetycznej. Po kilku latach uprawy Gleckler Seeds zaoferowało tę odmianę do sprzedaży pod nazwą „Great White Beefsteak” i od tego czasu stała się ona bardzo popularna.

Podobne artykuły